Одним із засобів, що сприяють підвищенню професійної працездатності, продуктивності праці перукарів є фізична культура і спорт.
Професійна діяльність перукаря, у більшості випадків, здійснюється в денний час у дві зміни, різна за інтенсивністю, її структурні компоненти не фіксовані за часом, режим праці і відпочинку не регламентовані, проходить у приміщенні при наявності шуму та впливу несприятливих чинників виробництва (фарби, лаки, пінки, фіксатори зачісок і т. ін.). Вона характеризується малорухомим станом (гіпокінезією), тривалим перебуванням у вимушеній позі стоячи або сидячи, при цьому найбільшого навантаження зазнають м'язи спини, верхнього плечового поясу, шиї та нижніх кінцівок.
Фізична підготовка є невід’ємною складовою неперервної професійної підготовки перукарів. Вона ґрунтується на потребі розвивати та вдосконалювати професійно важливі якості, вміння та навички, необхідні в професійній діяльності, здатність витримувати фізичні та нервово-психічні навантаження.
Кожна професія і спеціальність ставить до організму свої вимоги. Тому для успішного оволодіння професією необхідно розвивати конкретні фізичні якості, професійно важливі для даної спеціальності.
Професія: «Перукар-модельєр»
Завдання ППФП:
Удосконалення тонкої координації, точності і швидкості рухів
пальців кистей рук при різному темпі і амплітуді рухів;
Підвищення загальної і спеціальної витривалості переважно м’язів
ніг і спини;
Розвиток рухливості в суглобах кистей рук підвищення функції
уваги і зору.
Засоби ППФП:
Гімнастика – вільні вправи на узгодження рухів рук і ніг з іншими
частинами тіла, що виконуються в заданому темпі і ритмі;
Загально-розвиваючі вправи з предметами;
Відновлювальні вправи для груп м’язів голови та тулуба;
Легка атлетика – біг повторний і змінний, метання;
Лижі – ходьба із зміною напряму, підйоми, спуски, повороти,
гальмування;
Спортивні ігри – баскетбол, волейбол, бадмінтон, настільний теніс,
тощо.
1. Прочитати.
2. Занотувати в зошиті, які саме фізичні якості потрібно підтримувати та розвивати для успішної працездатності та продуктивності праці.
1. Переглянути.
2. Виконати запропонований комплекс вправ з палицями.
Немає коментарів:
Дописати коментар